Payab Zamzam, under construction site
:: صفحه اصلی arrow کارخانه

يکی از اهداف هميشگی گروه پاياب زمزم، داشتن يک خط توليد انحصاری و پيوسته بوده است بطوريکه هم زمان با تحويل به موقع ابزارهای سفارش داده شده، امکان کنترل کيفيت هميشگی ابزارها وجود داشته باشد. بنابراين، يک زمين با مساحت 5000 مترمربع انتخاب و دو سوله ی ماشين ابزار، هريک به مساحت 800 متر مربع، در آن ساخته شد. اين کارخانه، مجهز به برق 150 آمپر و سه خط تلفن است که به ترتيب امکان به کارگيری همزمان چندين ماشين با هم و همچنين برقراری ارتباط با مشتريان را برای اين شرکت، فراهم می­کند.

امکانات

برای توليد ابزارهای مورد نياز در داخل کارخانه ­ی پاياب زمزم، از دستگاه­ های زير استفاده می­شود:

  • دو دستگاه تراشکاری
  • دو پرس مته­ کاری
  • کمپرسورها و دستگاه­ های جوش
  • دو پرس برای فرم دهی به مواد و چک کردن ظرفيت بارسنج­ ها
  • يک کوره برای عمليات حرارتی ويژه بر روی مواد خام
  • پمپ­ ها و جک­ های هيدروليکی با گيج­ های مربوطه
  • ساير لوازم و دستگاه­ های جانبی


انبار


برای فراهم کردن امکان تحويل اجناس خريداری‌ شده به مشتريان در موعد مقرر و پس از انجام تشريفات لازمه، بسياری از اجناس توليد شده در داخل انبار کارخانه نگهداری می­شوند. با توجه به استاندارد بودن فرايند توليد محصولات توليدی، پاياب زمزم ابزارهای سفارش داده‌ شده را به سرعت توليد کرده و آن­ها را در هر جايی که مورد نياز باشند، به مشتريان عرضه می کند.

بخش طراحی و دپارتمان الکترونيک


يکی از دلايل عمده ­ی موفقيت ما تا به امروز، طراحی و ساخت انواع ابزارهای سفارش داده‌ شده توسط کادر اختصاصی شرکت، در کوتاهترين زمان ممکن بوده است. متخصصين ما در محل کارخانه،  حاضر بوده و محصول مورد نظر را با دقت بسيار بالا، طراحی کرده و نقشه های مربوطه را مستقيماً به واحد تراشکاری می­ فرستند. در طول فرايند توليد ابزار، طراح در کنار  اپراتور دستگاه تراش حاضر شده و بازخوردهای اپراتور را برای تغيير طراحی در مواقع لزوم، دريافت می­کند. تمامی ابزارهای توليدی، دارای شماره ی سريال انحصاری بوده و  در قالب يک فايل اتوکد، قابل دسترسی هستند که اين طراحی، با توجه به بازخوردهای دريافتی از کاربران، مرتباً مورد بازبينی قرار می­گيرد.

تعمير دستگاه­های حفاری


يک بخش از کارخانه ی پاياب زمزم به اجرای تعميرات اساسی و نگهداری از دستگاه­های حفاری، اختصاص يافته است. برای اجرای پيوسته و بدون وقفه ی عمليات در سايت، دستگاه­ها بايد در شرايط مناسبی قرار داشته باشند و برای اين منظور، نياز به داشتن امکانات تعمير و نگهداری در داخل کارخانه است. در همين راستا و برای اجرای موفقيت آميز عمليات در سايت های اجرايی، تعمير و نگهداری دستگاه ها در داخل کارخانه ی پاياب زمزم و توسط نيروهای متخصص اين شرکت، انجام می شود. پاياب زمزم، همه ی امکانات لازم برای تعمير و نگهداری دستگاه­ ها (مثل جرثقيل­ ها، دستگاه­ های جوش، کمپرسورها، ابزارهای رنگ­ کاری و غيره) را در اختيار داشته و بنابراين، ماشين‌ های حفاری اين شرکت، هميشه برای به‌ کارگيری و رويارويی با پروژه­ های چالش‌ برانگيز، آماده هستند.